به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش کشاورزنیوز، عباس کشاورز ، عصر سه شنبه در آئین گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها، آبیاری، آبرسانی، دام و طیور، شیلات و آبزیان و دامپزشکی در شهرکرد افزود:این میزان در مدت پنج ماهه امسال در حالی صورت گرفته است که در مجموع سال گذشته ۶۳۰ هزار تن گندم صادر شد.
وی افزود: دولت به منظور حمایت از صادرات گندم به ازای هر کیلوگرم گندم صادراتی یکهزار و ۵۰۰ ریال یارانه پرداخت می کند.
کشاورز تصریح کرد: دولت برای خرید چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال ۱۳۹۲ برابر ۴۰ هزار میلیارد ریال پرداخت کرد و این رقم در امسال برای ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال می رسد.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: دولت تمامی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را به صورت تضمینی خریداری می کند.
وی اظهار کرد: ۷۰ درصد بهای تضمینی خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تا چند روز دیگر و مابقی آن پس از اصلاحیه بودجه تا پایان مهر سال جاری پرداخت می شود.
کشاورز، سیب زمینی را دومین ماده غذایی کشور بعد از گندم دانست و گفت: تولید این محصول نباید دچار خدشه شود.
وی زمان کشت سیب زمینی در کشور را بهاره، پاییزه و کشت استمراری اعلام و تأکید کرد: کشت این محصول باید طبق برنامه اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی به مدیران استان ها صورت گیرد تا تولید و عرضه آن با مشکل مواجه نشود.
نخستین نمایشگاه صنایع و ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها، آبیاری، آبرسانی، دام و طیور، شیلات و آبزیان و دامپزشکی چهارمحال و بختیاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گشایش یافت.
این نمایشگاه تا ۲۶ ماه جاری دایر است و از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در معرض دید علاقه مندان قرار دارد.
۷۳۶۲/۲۰۹۷

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.