به گزارش کشاورزنیوز؛

مجتبی احمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز اظهار کرد: در واگذاری پنل تولید برق خورشیدی اولویت با عشایری است که در هیچ یک از مناطق اسکان آنها (سردسیری و گرمسیری) امکان بهره مندی از شبکه برق وجود ندارد.
وی افزود: از مجموع ۶۲۳ خانوار عشایر شهرستان ایوان ۲۵۲ خانوار به صورت قشلاق و ییلاق در حال کوچ هستند.
احمدی یادآور شد: در مرحله بعد واگذاری این پنل ها به خانوارهای عشایری که در یکی از مناطق اسکان خود از نعمت برق بی بهره هستند، صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: قیمت هر یک از این صفحات خورشیدی تولید برق یک میلیون ۴۰۰ هزار ریال است که ۱۵ درصد آن توسط متقاضی و ۸۵ درصد باقی آن توسط شرکت توانیر پرداخت می شود.
رئیس امور عشایری ایوان گفت: این پنل ها برق مورد نیاز خانوارهای عشایری را در بخش رفاهی از جمله روشنایی و استفاده از لوازم خانگی ولوازم اطلاع رسانی تامین می کند.
وی ادامه داد: عشایر با بهره گیری از ابزارهای نوین می توانند علاوه بر خود کفایی ما یحتاج خود، سهم قابل توجهی نیز درعرصه تولید و اقتصاد کشور داشته باشند و زمینه اشتغال و رونق اقتصادی خود را فراهم کنند.
احمدی اضافه کرد: توزیع پنل ها بین سایرعشایر کوچ رو توسط شرکت توانیر و با توجه به تفاهم نامه منعقد شده بین جهاد کشاورزی و این شرکت اجرا خواهد شد.
ایوان دارای یک هزار و ۲۷۵ خانوار عشایر است که از این تعداد ۶۲۳ خانوار کوچرو هستند.
ایوان با جمعیت ۵۵ هزار نفر در ۳۵ کیلومتری شمال ایلام قرار دارد.
۷۱۸۰/۶۰۳۴

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.