به گزارش کشاورزنیوز؛

محمد نریمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز افزود: زمان برداشت محصول کلزا در این شهرستان اوایل تیر سال آینده خواهد بود و پیش بینی می شود تا از هر هکتار پنج تن از این محصول برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی مراغه با اشاره به روند کشت کلزا گفت: کشت این دانه روغنی برای نخستین بار به صورت انبوه و با نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می شود تا اراضی زیرکشت آن در سال آینده با افزایش چشمگیری همراه شود.
نریمانی اضافه کرد: با توجه به مستعد بودن شرایط اقلیمی منطقه و عدم نیاز به استفاده از شیوه آیش و نیز مقاومت نسبی در برابر آفات زراعی و اقدامات ترویجی و آموزشی، کشت این محصول به صورت تناوبی در اراضی این شهرستان قابل اجراست.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ترویج تولید محصول کلزا در این شهرستان دوره های ترویجی همراه با بسته ها و کلاس های آموزش کشت داشت و برداشت این محصول توسط مروجان این سازمان در مناطق مختلف روستایی اجرا می شود.
شهرستان مراغه دارای حدود ۱۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان حدود ۲۱ هزار و ۱۵۰ هکتار به زیر کشت انواع باغات اختصاص دارد.
این شهرستان با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت از شهرستان های مستعد آذربایجان شرقی برای کشاورزی بوده و این مهم مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.
افزایش میانگین تولید محصولات زراعی از ۷۰۰ کیلوگرم به ۲٫۵ تن در هر هکتار و رشد میانگین تولید سیب مراغه از ۱۴ به ۴۰ تن در هر هکتار از دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی این شهرستان است.
۳۰۷۲/۵۱۸

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.