چینی ها به اعماق کره زمین سفر می کنند! به گزارش کشاورزنیوز؛ این برنامه روز چهارشنبه در تارنمای وزارتخانه مربوز منتشر شده و در آن آمده است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی به غیر از کره زمین، اکتشافات در اعماق دریاها و کاوش های فضایی و نظارت بر برنامه های مرتبط با نجوم افزایش خواهد یافت.

این اقدام در شرایطی صورت می گیرد که چین به دلیل وسعت زیاد و جمعیت بالایی که دارد به منابع بیشتری در سال های آینده نیاز پیدا خواهد کرد و کشفیات زمینی و دریایی و فضایی می تواند بسیاری از مشکلات این کشور را حل کند.

دانشمندان ثابت کرده اند که اگر فقط منابع سه تا ۱۰ کیلومتری زیر زمین کشف شده و مورد بهره برداری قرار گیرد نزدیک به ۵ هزار سال دیگر هم بشر می تواند از این منابع بهره ببرد.

برخی از گزارش ها نیز حاکی است که شاید فقط دو درصد از منابع در این بخش از کره زمین بتواند هزاران سال برای انسان کفایت کند و دولت چین بر همین اساس برنامه اکتشافات نوین و علمی زمین شناسی را به اجرا گذاشته است.

در این برنامه آمده است که ما تا چند سال دیگر بخش های بیشتری از زمین و دریا و فضا را مورد کاوش قرار خواهیم داد تا بتوانیم به منابع و معادن جدیدی دست پیدا کنیم که مشکلات چین و حتی کشورهای دیگر را حل می کند.

اکتشافات در بخش های عمیق زمین عمدتا در کشورهای توسعه یافته آغاز شده است و ژاپن تا فضای ۲۰۰ متری زیر زمین نیز منابع پیدا می کند و در برخی از کشورها تا ۱۵۰ متر کاوش هایی صورت گرفته است اما در چین فقط تا سقف ۵۰ متری زیر زمین کشف شده است.

چین ابراز امیدواری کرده است که تا سال ۲۰۲۰ بتواند بسیاری از منابع را از عمق دو تا سه کیلومتری زمین استخراج و منابع جدید نفت و گاز را در عمق شش تا ۱۰ کیلومتری متر در زیر زمین کشف کرده و مورد استفاده قرار دهد.

منبع:ایرنا
انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.