به گزارش کشاورزنیوز؛

هاشم ولی پور مطلق روز شنبه در گفت و گو با کشاورزنیوز افزود: بر اساس آمار سرشماری سال ۱۳۹۳ تعداد بهره برداران بخش کشاورزی استان ۸۲ هزار و ۸۴۵ نفر است که از این تعداد ۹ هزار بهره بردار به کشت عناب مشغول هستند.
وی بیشترین میزان سطح کشت و بهره بردار عناب را مربوط به شهرستان سربیشه دانست و گفت: همچنین از مجموع بهره بردارن بخش کشاورزی استان بیشترین بهره بردار مربوط به شهرستان قاینات است.
وی خراسان جنوبی را قطب تولید محصول عناب ایران ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه ۹۷ درصد عناب کشور در این استان تولید و برداشت می شود، متاسفانه صادرات رسمی برای این محصول وجود ندارد.
** قانون حمایت صادراتی برای محصول عناب در استان تنظیم شود
به گزارش کشاورزنیوز، ولی پور مطلق بیان کرد: تاکنون هیچگونه عنابی به خارج کشور صادر نشده است و محصول تولیدی بیشتر در استانهای خراسان رضوی، یزد، کرمان، تهران و سیستان و بلوچستان مصرف می شود.
وی اضافه کرد: یکی از مهمترین اهداف جهاد کشاورزی استان بهبود کمی و کیفی محصول عناب برای صادرات است و خواستار تنظیم قانون حمایت صادراتی برای این محصول راهبردی استان هستیم.
وی تهیه برنامه جامع محصول عناب را یکی از راهکارهای این سازمان در استان برشمرد و اظهار کرد: عناب یکی از محصولات استراتژیک استان است و نیاز است از ظرفیت های سرمایه گذاری در این زمینه نهایت استفاده شود.
** پرداخت تسهیلات بلاعوض به عناب کاران خراسان جنوبی
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی وارد هیجدمین سال خشکسالی شده است از باغداران و عنابکاران استان خواست با مراجعه به مدیریت های جهاد کشاورزی محل سکونت خود از کمک های بلاعوض و تسهیلات ویژه آبیاری نوین بهره مند شوند.
وی یکی از مشکلات عناب کاران استان ناشناخته بودن این محصول در بازار های داخلی و خارجی عنوان کرد و افزود: هماهنگی و معرفی عناب کاران به نمایشگاه های داخلی و خارجی، برگزاری همایش های ملی و استانی، تالیف کتاب برای آشنایی علاقه مندان به تولید این محصول و تهیه برنامه های رادیویی و تلویریونی از جمله اقدامات انجام شده در معرفی این محصول است.
**خواص دارویی
له نوشته رسانه ها،عناب آرامش بخش و ضد بدخلقی است و در طب سنتی چین و کره از آن به عنوان دارویی که سبب کاهش اضطراب می شود و تقویت کننده معده و طحال و سیستم گوارشی است استفاده می کنند.
عناب خون را تصفیه و سموم را از بدن دفع می کند، سبب روشنی پوست شده و از بروز مشکلات قلبی جلوگیری می کند.
عناب خونساز، ملین و دارای لعاب بسیار است و سینه را نرم می نماید، استفاده از مغز میوه در زخم ها و بریدگی ها سبب سرعت بخشیدن به بهبود آنها می شود.
عناب همچنین دندان ها را در برابر پوسیدگی مقاوم می سازد ،چای عناب دارای ماده ضدسرطانی ساپونینز است.
این چای باعث ترمیم بافت های آسیب دیده و تقویت عضلات می شود، از جوشانده برگ عناب برای تسکین گلودرد و از عصاره آن برای درمان آن استفاده می شود.
به خاطر سپرده شود که عناب باعث ازدیاد ویتامین k در خون می شود و خون را سفت می کند،پس بهتر است کسانی که غلظت خون بالایی دارند از مصرف آن پرهیز کنند.
این میوه منبع خوبی از ویتامین C و حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای مواد معدنی است. همچنین دارای پروتئین، کربوهیدرات و مواد معدنی کلسیم، فسفر، آهن، کاروتن، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و فلور است. در ضمن حاوی پکتین (به عنوان کلسیم پکتات) به عنوان فیبر محلول مؤثر در کاهش چربی و قند خون است.
محتوای چربی کل میوه عناب بسیار کم است، نسبت اسیدهای چرب اشباع نشده به کل چربی در میوه عناب بالاست.
۲۰۴۷/۷۵۵۷

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.