«حسین مهاجران» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: امروز در میدان های میوه و تره بار نرخ هر کیلوگرم آلبالو داخلی نزدیک ۷۰ هزار ریال و آلبالوی بذر خارجی ۵۰ هزار تا ۶۰ هزارریال است.
به گفته وی، انواع هلو زعفرانی، شلیل، شبرنگ، آلو و انگور شیرازی و مرکزی ۴۰ هزار تا ۶۰ هزار ریال، انگور عسگری ۳۵ هزار تا ۴۰ هزارریال و سیب درختی ۲۵ هزار تا ۵۰ هزار ریال عرضه می شود.
وی قیمت هر کیلوگرم هندوانه را چهار هزار تا هشت هزار ریال، خربزه را ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار ریال و طالبی را ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار ریال اعلام کرد.
همچنین خیار بوته ای ۳۰ هزارریال، خیار گلخانه ای ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار ریال و گوجه فرنگی چهار هزار تا ۱۰ هزار ریال عرضه می شود.
به گفته مهاجران، نرخ هرکیلوگرم موز ۴۸ هزار تا ۵۰ هزارریال، انبه ۷۰ هزار ریال و هر کارتن آناناس نزدیک ۸۰۰ هزارریال است. هر کیلوگرم لیموترش ایرانی نیز ۶۰ هزار تا ۱۰۰ هزارریال و لیموترش خارجی ۱۱۰ هزارریال به فروش می رسد.
رییس اتحادیه میوه و سبزی گفت: نرخ هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز هشت هزار تا ۱۲ هزار ریال، انواع سبزی ۶ هزار تا ۱۲ هزارریال و سبزی خوردن ۱۰ هزار تا ۱۵ هزارریال است.

** ورود نارنگی و انار به بازار
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره ورود میوه نوبرانه نارنگی و انار به بازار گفت: هر کیلوگرم انار کاشان ۲۵ هزار تا ۳۰ هزارریال و نارنگی ساری و گرگان ۲۵ هزار تا ۳۰ هزارریال به بازار عرضه شده است.
به گزارش ایرنا، اکنون سالیانه بیش از ۱۱۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می شود که بیش از ۱۶ میلیون تن آن به محصولات باغی اختصاص دارد.
وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم تاکنون مجوزی برای واردات میوه بجز موز، آناناس، انبه و نارگیل صادر نکرده است.
اقتصام**۹۱۸۶**۱۹۶۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.