به گزارش روز یکشنبه بورس کالا، در هفته منتهی به ۱۸ شهریورماه، در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، ۴۰۹ هزار و ۳۷۴ تن انواع کالا با ارزشی نزدیک به پنچ هزار و ۹۹۲ میلیارد ریال معامله شد.
در این تالار ۳۴۹ هزار و ۹۳۴ تن انواع فولاد، ۵۵ هزار تن سنگ آهن، چهار هزار و ۲۹۰ تن انواع مس، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، سه تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۹ کیلوگرم طلا خریداری شد.
در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۲۶۶ هزار و ۴۵۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به فروش رسید.
همچنین در این تالار، ۹۲ هزار و ۶۰۱ تن انواع قیر، ۵۹ هزار و ۴۶۱ تن مواد پلیمری، ۶۹ هزار و ۴۷۰ تن وکیوم باتوم، ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۱۹ هزار و ۴۸۴ تن مواد شیمیایی، ۶ هزار و ۱۸۰ تن گوگرد، یک هزار و ۷۵۴ تن عایق رطوبتی و یک هزار تن سلاپس واکس معامله شد.
تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله ۸۷ هزار و ۴۵۵ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۹۶۳ میلیارد ریال بود؛ در این تالار، ۶۴ هزار و ۱۸۰ تن جو دامی، ۱۵ هزار و ۸۰۰ تن شکر سفید، ۶ هزارتن ذرت دانه ای، ۲۰۰ تن روغن خام، ۴۵۰ تن کنجاله و ۸۲۵ تن مرغ منجمد معامله شد.
به گزارش ایرنا، انواع محصولات پایه صنعتی، معدنی، کشاورزی و پتروشیمی در بورس کالا عرضه می شود.
عرضه محصولات در بورس کالا، به سبب ایجاد شفافیت در روند مبادله انواع کالا با استقبال مواجه شده است؛ به نظر کارشناسان عرضه کالاها در بورس، مانع ایجاد رانت و انحصار در بازار می شود.
اقتصام**۲۰۲۲** ۲۰۲۳

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.