به گزارش کشاورزنیوز؛ کمتر کسی می‌تواند تصور کند که چندین ماه و به صورت روزانه یک کار خاص را بی‌کم و کاست انجام دهد؛ چه برسد به اینکه آن کار «نشستن و لبخند زدن به یک دوربین» باشد.

بر اساس گزارش ردیت، بی‌شک «بنجامین بنت» کاربر سایت یوتیوب یکی از نوادر دوران ما به حساب می‌آید؛ پسر ۲۵ ساله‌ای که تاکنون ۲۲۶ ویدئو از خودش در یوتیوب منتشر کرده است.

عجیب‌ترین کاربر یوتیوب، ۴ ساعت و یک دقیقه مقابل دوربین
عجیب‌ترین کاربر یوتیوب، ۴ ساعت و یک دقیقه مقابل دوربین

در تمامی این فایل‌های ویدئویی که به مدت ۴ ساعت و یک دقیقه ضبط شده‌اند، «بنجامین» در گوشه‌ای از اتاق می‌نشیند و بدون انجام کاری اضافی به دوربین مقابلش لبخند می‌زند.

وی در ۶ ماه اخیر با لبخندی بر لب روبه‌روی لنز دوربین می‌نشیند و این کار را به مدت ۴ ساعت و یک دقیقه هر روز انجام می‌دهد.

«بنجامین» تاکنون ۲۲۶ فیلم به همین شکل از خودش در یوتیوب منتشر کرده بدون اینکه کوچکترین توضیحی درباره اینکه چرا این کار را می‌کند و هدفش از انجام این کار چیست، ارائه دهد.

انتشار این ویدئوها در فضای مجازی پرسش‌های بسیاری را برای بسیاری به وجود آورده است و برخی این کار وی را خودنمایی و عده‌ای دیگر ناشی از یک بیماری روانی می‌دانند.

بنجامین در پاسخ پرسشی که طی یک مصاحبه از وی پرسیده شد، گفت: “نمی‌دانم چرا این کار را انجام می‌دهم اما تاکنون همچو فیلمی وجود نداشت و باید کسی این کار را می‌کرد”

وی معتقد است کاری که هر روز انجام می‌دهد نوعی «هنر اجرایی» (performance art) است و اعتقاد دارد کسانی که فیلم‌های او را تماشا کرده‌اند این نکته را می‌دانند.

بنجامین «لبخندزدن» را جزء اصلی این ویدئو‌ها می‌داند و می‌خواهد جهانیان وی را با همین لبخندزدن بشناسند.

نکته جالب درباره ضبط ویدئوها این است که بنجامین در حین ضبط این این فیلم‌ها به اتفاقات پیرامونش بی‌اعتناست و شایعاتی نیز در این رابطه به وجود آمده که در یکی از این ویدئوها، دزدی وارد خانه‌اش می‌شود و به او سیلی می‌زند اما وی توجهی نمی‌کند!

برخی کاربران هر روز ویدئوهای بنجامین را در پی یافتن پاسخ سوالاتشان دنبال می‌کنند؛ پرسش‌هایی که بنجامین اغلب به آنها پاسخ واضحی نمی‌دهد.

اینکه بنجامین چه هدفی را از این کار دنبال می‌کند پرسشی است که شاید گذر زمان بتواند پاسخی برایش داشته باشد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.