کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان سعید محمودی روز شنبه در این رابطه اظهار داشت: با توجه به اثرات نامطلوب مدیریت ناصحیح پسماندهای پزشکی به ویژه پسماندهای عفونی بر محیط زیست و سلامت عمومی نمونه برداری از سیستم تصفیه فاضلاب و انجام تست دستگاه بی خطرساز پسماندهای عفونی توسط آزمایشگاه معتمد سازمان با نظارت کارشناسان آزمایشگاه این اداره کل در دست اجراست.
وی تصریح کرد: آزمون میکروبی زباله های عفونی بیمارستانی (تست امحاء پسماند) به منظور سنجش فاکتور باسیلوس استئاروترموفیلوس و آزمون میکروبی و فیزیکوشیمیایی پساب خروجی دستگاه بی خطرساز در راستای اطمینان از صحت و سالم بودن دستگاه مذکور توسط آزمایشگاه معتمد سازمان انجام می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در برنامه پایش زیست محیطی بیمارستان های استان علاوه بر موارد ذکر شده نحوه جداسازی، بسته بندی، حمل و نگهداری موقت، بی خطرسازی و دفع پسماندهای بیمارستانی در محیط بیمارستان نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
محمودی ادامه داد: در صورت عدم تطابق نتایج آزمون های صورت گرفته با استانداردهای زیست محیطی مراتب به بیمارستان مورد نظر اعلام می شود.
وی افزود: برنامه پایش زیست محیطی بیمارستان ها به صورت فصلی در سیستان و بلوچستان انجام می شود.
۳۲۱۳ / ۶۰۸۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.