مجتبی جمالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیشترین بارش شب گذشته در روستای نامن این شهرستان و به میزان ۱۶۵ میلیمتر بوده است.
به گفته وی، همچنین در روستای قلندرآیش ۱۲۳ میلیمتر و در شهر کردکوی ۹۳ میلیمتر باران باریده که در نتیجه آن ، به بخش های گوناگون شهرستان خسارت های زیادی وارد شده است.
وی بیان کرد: کارشناسان در حال بررسی مقدار و ابعاد خسارت های وارده به بخش های عمومی، تاسیسات، منازل و واحدهای تجاری هستند.
فرماندار کردکوی افزود: در اثر این بارش ها به تاسیسات زیربنایی ، راه ها ، منازل مسکونی و همچنین مزارع کشاورزی به خصوص دانه های روغنی و شالی خسارت های زیادی وارد شد.
جمالی گفت: با وجود تدابیر و تمهیدات اتخاذ شده و تلاش های صورت گرفته از سوی ستاد مدیریت بحران شهرستان و دهیاران و نیروهای مردمی همچنان بخش های عمده ای از روستاها از جمله روستاهای شرق شهرستان درگیر سیلاب با حجم بالا هستند که تلاش ها برای به کاهش آسیب ها و امداد رسانی به حادثه دیدگان توسط ماموران و مسوولان ادارات مسکن و راه وشهرسازی، هلال احمر، نیروهای انتظامی و پلیس راهور، اعضای شوراها و دهیاران و مردم ادامه دارد.
فرماندار کردکوی بیان کرد: همچنین بارش ها و سیلاب ناشی از آن محور کردکوی به گرگان در بزرگراه تهران – ساری – گرگان را شب گذشته در حد فاصل روستای گرجی محله تا سه راه یساقی مسدود کرد که اینک با تلاش ماموران باز و عبور و مرور خودروها در آن با هدایت پلیس راه با احتیاط در جریان است.
وی همچنین از امداد رسانی و اسکان مسافران گرفتار شده در سیلاب شامگاه گذشته این شهرستان اشاره کرد و گفت: بارش کم سابقه باران که از غروب چهارشنبه در کردکوی آغاز شد، علاوه بر وارد کردن خسارت به بخش های گوناگون ، مسافرانی که در حاشیه خیابان ها و پارک های این شهرستان گردشگرپذیر اسکان داشتند را غافلگیر کرد.
جمالی ادامه داد: در این ارتباط ۷۵ خانوار مسافر شامل ۳۵۰ نفر در مدارس و سالن های ورزشی این شهرستان اسکان داده شدند.
شهرستان کردکوی واقع در غرب استان گلستان در حاشیه جاده اصلی تهران – ساری – گرگان قرار داشته و افزون بر ۷۵ هزار نفر جمعیت دارد.
این شهرستان با گرگان مرکز استان گلستان ۲۷کیلومتر فاصله دارد.
۳۰۹۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.