کشاورزنیوز(اخبارکشاورزی ایران):

خبرگزاری فارس: سیداصغر برائی‌نژاد در گفت‌وگویی در مورد آخرین وضعیت اقدامات دامپزشکی استان تهران برای عرضه و کشتار بهداشتی دام گفت: ۶۵ جایگاه عرضه دام زنده، کشتارگاه و قربانگاه در شهر تهران و استان تهران فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی اضافه کرد: ۳۴ جایگاه در شهر تهران و ۳۱ جایگاه در سایر مناطق استان فعالند و نزدیک به ۵۰۰ نفر از همکاران دامپزشکی، کارهای نظارت،بهداشتی و شرعی را روی دام‌های عرضه‌شده و قربانی‌ها انجام می‌دهند.

به گفته برائی‌نژاد، جایگاه‌های عرضه و ذبح دام امسال نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است که حجم قربانی‌ها هم متناسب با آن افزایش خواهد داشت.

وی در پاسخ به اینکه اگر فردی قربانی را انجام داده و بخواهد گوشت قربانی را به مراکز خیریه ارسال کند، چه تمهیداتی درنظر گرفته شده، گفت: نمایندگان ۸ مؤسسه خیریه در زیرمجموعه کمیته امداد و ۶ مؤسسه خیریه در زیرمجموعه بهزیستی در محل ذبح شرعی و جایگاه‌ها حضور دارند که افراد می‌توانند از این طریق گوشت گوسفند را برای توزیع دراختیار این افراد قرار دهند.

رئیس کل دامپزشکی استان تهران این را هم گفت که به دلیل آنکه ضایعات قربانی در این مراکز جمع‌آوری شده و شستشو هم انجام می‌گیرد، افراد بیشتر تمایل دارند که قربانی خود را در مراکز معتبر دامپزشکی انجام دهند.

دامپزشکی استان تهران لیست مراکز عرضه بهداشتی و کشتار دام را به شرح زیر اعلام کرد:

آدرس 34 مرکز عرضه و ذبح دام در تهران
آدرس 34 مرکز عرضه و ذبح دام در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.