«محمدرضا مس فروش» امروز (سه شنبه) در همایش «حضور پایدار در بازار روسیه» افزود: برپایی نمایشگاه غذایی روسیه فرصتی برای تقویت ارتباطات بین دو کشور است.
به گزارش ایرنا، بیست و دوم تا بیست و پنجم شهریورماه نمایشگاه غذایی مسکو با حضور شرکت های ایرانی برپا می شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اضافه کرد: مناسبات تجاری با کشورها جهان با تاکید بر کیفیت تولیدات، صنایع چاپ و بسته بندی، تبلیغات و برند سازی باید شکل بگیرد و همسایگان شمالی بویژه روسیه در این عرصه اهمیت بسزایی دارد.
مس فروش گفت: تولیدکنندگان ایرانی به حضور در نمایشگاه های روسیه توجه کنند و همچنین از حضور در بورس روسیه غافل نشوند.
وی عرضه تولیدات استاندارد به بازارهای هدف و تامین زیرساخت های شبکه حمل و نقل کالایی در ابعاد مختلف را از نکات مهم برای همکاری های بین المللی دانست.
این مسئول بر لزوم آشنایی بازرگانان ایرانی- روسی با قوانین و مقررات کشورهای یکدیگر تاکید کرد و گفت: آگاهی از مسائل گمرکی، روش های عقد قرارداد بین دو طرف و شیوه حل دعاوی یک نیاز جدی است.
مس فروش شناخت نسبت به مسائل ارزی و شیوه ضمانت قراردادها و کالاها را لازمه حضور بازرگانان در بازارهای برون مرزی دانست و افزود: تنوع صادرات کالا در بازارهای منطقه می تواند زمینه حفظ آنها را به دنبال داشته باشد.
وی اعلام کرد ۱۷ هزار واحد صنعتی دارای مجوز در استان تهران برای بیش از ۵۰۰ هزار نفر اشتغالزایی کرده است. همچنین ۴۰۰ هزار واحد صنفی بازرگانی در استان تهران قرار دارد که بیش از ۸۰ هزار واحد آنها تولیدی است.
همایش «حضور پایدار در بازار روسیه» به منظور فراهم سازی بستر همکاری با این کشور با مشارکت شماری از فعالان تجاری ایالت داغستان روسیه با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در مرکز همایش های صدا و سیما برپا شده است.
به گزارش ایرنا بر پایه تحلیل آمارهای منتشر شده گمرک جمهوری اسلامی ایران، در سه ماه نخست امسال فدراسیون روسیه در جایگاه پنجم کشورهای طرف معامله واردات در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۵ بود.
بر اساس آمار سازمان توسعه تجارت ایران، در این مدت ارزش واردات از روسیه ۵۳۹ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۲۴۱ دلار شد که ۵.۹۹ درصد مجموع واردات کشور را تشکیل می داد.
در سه ماه نخست سال ۱۳۹۴، ارزش واردات از روسیه ۱۴۳ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۳۷۱ دلار اعلام شد که سهم ارزشی آن از کل صادرات در آن دوره ۱.۳۸ بود.
در همسنجی دو سال روشن می شود درصد تغییر وزنی واردات از روسیه در سه ماه نخست امسال به منفی ۲۱.۶۳ و از نظر ارزشی به مثبت ۲۷۶.۹۴ رسید.
اقتصام**۱۵۵۹**۱۹۶۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.