به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش کشاورزنیوز ،سید حمید طهائی روز شنبه در نشست اتاق فکر اقتصاد مقاومتی البرز افزود: اتاق فکر اقتصاد مقاومتی بستری برای طرح ایده ها و فکرها و سرعت بخشی به برنامه های ستاد اقتصاد مقاومتی است
وی ادامه داد: ایجاد فرصت های شغلی، جذب سرمایه گذاری، بهبود کسب و کار، رونق صنایع بخشی از دستاوردها و تلاش های دولت تدبیر و امید طی این مدت در البرز است که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز به نوبه خود در تلاش برای تحقق بسیاری از اهداف اقتصادی است .
وی گفت: براساس گزارش اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی حدود ۳۹ هزار شغل در استان ایجاد شده است.
استاندار البرز با اشاره به رشد جمعیت این استان گفت: طی ۶۰ سال اخیر جمعیت کشور ۵ برابر افزایش داشته است در حالی که این رقم در کرج به رکورد ۲۲ برابری رسیده است.
طهائی افزود: با ابلاغ اخیر وزیر کشور،دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان نماینده ویژه استان البرز معرفی شده اند که با توجه به استقرار فرودگاه پیام در این استان و همچنین پایلوت بودن البرز در اجرای بخشی از خدمات دولت الکرونیک در کشور، این انتخاب امتیازات ویژه ای برای توسعه البرز به همراه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: سیاست های جمعیتی استان از محوری ترین مباحثی است که باید روی آن مانور ویژه ای صورت گیرد.
طهائی، با اشاره به اینکه طبق میانگین، بطور متوسط ساکنین در هر کیلومتر مربع ۴۷ نفر در کشور است، این رقم در البرز را ۴۷۶ نفر حدود ۱۰ برابر متوسط کشوری اعلام کرد.
استاندار البرز با تأکید بر لزوم در نظر گرفتن سقف رشد جمعیتی، اضافه کرد: به موازات افزایش جمعیت باید توسعه شهرها، ایجاد اشتغال و فرصت های سرمایه گذاری را شاهد باشیم در حالی که توازنی بین مولفه های توسعه و رشد جمعیت وجود ندارد.
دراین نشست گزارشی از فعالیت های انجام شده در بخش های توزیع برق، ارتباطات و فناوری اطلاعات، روند واگذاری پروژه های بخش خصوصی،مشارکت رسانه در اقتصاد،طرح های پارک علم و فناوری و تشریح اقدامات ستاد تسهیل و رفع موانع تولیدی ارائه شد.
۸۰۲۹/۱۵۳۵

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.