به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش کشاورزنیوز، مرتضی بحرانی روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران افزود: نزدیک شدن فصل پائیز و احتمال وقوع سرمای ناگهانی احتمال فعالیت ویروس بیماری لکه سفید وجود دارد که برداشت زودهنگام میگو از استخرهای پرورش به پرورش دهندگان سفارش می شود.
وی تصریح کرد: با وجود بروز بیماری لکه سفید میگو در ابتدای فصل پرورش در مزارع پرورش استان با اقدامات بهداشتی – قرنطینه ای انجام شده از سوی دامپزشکی و همکاری موثر اتحادیه پرورش دهندگان میگو باعث شد که فصل پرورش با کمترین خطری در حال پایان است.
بحرانی اظهار کرد: با بروز بیماری در ابتدای فصل پرورش در منطقه بویرات، دستورالعمل های بهداشتی – قرنطینه ای دامپزشکی با دقت اجرا شد و معدوم سازی استخرهای آلوده و درگیر بیماری به سرعت انجام شد و همین مراقبت ها باعث شد بیماری در دیگر مناطق استان شیوع پیدا نکند.
وی اظهار کرد: اجرای دستورالعملهای بهداشتی و توجه لازم به توصیه های دامپزشکی در تمام مراحل تکثیر، پرورش، برداشت و فرآوری می تواند روند رو به رشد صنعت پرورش و تولید میگو را با شکوفایی قابل توچهی روبه رو کند.
امسال ۸۱۳ میلیون لارو میگو در سه هزار و ۵۹ استخر به مساحت سه هزار و ۸۶۰ هکتار از سایتهای پرورش استان بوشهر ذخیره سازی شده است.
۶۰۴۷/ ۶۰۴۵

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.