به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش خبرنگار کشاورزنیوز، دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران از نهم شهریورماه جاری با شعار تولید دانش بنیان محصولات زراعی و بهره وری آب از سوی انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و همکاری دانشگاه گیلان در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه گشایش یافته بود.
زراعت، اکولوژی و فیزیولوژی گیاهان زراعی، بهنژادی گیاهان زراعی، زیست فناوری گیاهان زراعی، بهره وری و کارایی مصرف آب، تنش های محیطی در گیاهان زراعی، تغییر اقلیم و مدل سازی، نظام های زراعی، روش های نوین در تولید محصولات زراعی، علف های هرز و مدیریت آنها، حفاظت از ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی، زراعت و اصلاح گیاهان دارویی، گیاهان زراعی جدید و فراموش شده، فناوری و مدیریت تولید بذر در گیاهان زراعی از محورهای این کنگره عنوان شد.
در این کنگره ۱۵ مهمان خارجی و افراد برجسته و شاخص بین المللی رشته علوم زراعت و اصلاح نباتات از کشورهای مختلف شامل آمریکا، دانمارک، سوریه، ژاپن، هندوستان، آلمان و مراکش به ارائه جدیدترین دستاوردهای خود در قالب سخنرانی پرداختند.
در دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران، ۹۷۳ مقاله به صورت پوستر و ۲۷ مقاله نیز در قالب سخنرانی ارایه شد.
۷۲۸۶/۲۰۰۷

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.