«سیدحسن قاضی زاده هاشمی» امروز (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی، شکلات و بیسکویت ایران که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شده است، در جمع خبرنگاران افزود: به طور حتم صنوف عرضه لبنیات سنتی باید مورد نظارت قرار گیرند اما اداره این اماکن به عهده دستگاه های دیگری است و وزارت صنایع باید به وظایف خود عمل کند.
وی گفت: وظیفه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام استانداردها و نظارت بر صنایع شناسنامه دار است و باید مسئولان دیگری پاسخگوی عملکرد صنوفی باشند که شناسنامه یا مجوز بهداشتی از این وزارتخانه ندارند.

** صادرات شیرینی و شکلات ایران به ۶۰ کشور دنیا
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به شیوع بیماری قند در کشور به دنبال کاهش میزان مصرف شکر و حتی روغن در کشور هستیم که باید بخشی از آن از سوی مردم و بخش دیگر توسط تولیدکنندگان شیرینی و شکلات رعایت شود.
وی اضافه کرد: نمی توان افراد را از مصرف شیرینی و شکلات منع کرد اما باید در تهیه آن به استانداردهای جهانی نزدیک شد. البته این صنف استانداردهای لازم را رعایت می کند؛ به طوری که اکنون شیرینی و شکلات ایران به ۶۰ کشور دنیا صادر می شود.
به گفته وی، شکلات و شیرینی ایران در عرصه بین المللی بازار پیدا کرده و همین امر نشان دهنده تولید کیفی و استاندارد محصول شیرینی و شکلات ایرانی است.
این مسئول اعلام کرد: کیفیت شیرینی و شکلات ایران از وضع مطلوبی برخوردار است و میزان شکر و روغن مصرفی آن طبق استانداردهای سازمان غذا و داروست و برنامه های ملی و مصوبات شورای عالی سلامت در تولید آن رعایت می شود.
قاضی زاده هاشمی افزود: من نیز همچون مردم و مصرف کنندگان، از این محصولات راضی ام.
به گفته وی، بسیاری از کشورهای دنیا استانداردهای سخت گیرانه ای دارند که جدی تر از استانداردهای ایران است.
دیروز دبیر انجمن شیرینی، شکلات و بیسکویت ایران به ایرنا گفت: درآمد ارزی این صنعت از ۴۰ میلیون دلار در سال ۱۳۸۱، امسال به ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است.
به گزارش ایرنا، نخستین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته دیروز با حضور ۳۱ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد و تا بیست و پنجم شهریور ماه ادامه دارد.
همزمان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت شیرینی، شکلات و بیسکوییت و صنایع وابسته با حضور ۳۶۱ شرکت داخلی و ۸۵ شرکت خارجی از ۲۲ کشور جهان (اتریش، آلمان، اسپانیا، انگلیس، امریکا، امارات، اوکراین، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، چین، فرانسه، سوییس، سوئد، دانمارک، لهستان، لبنان، مالزی، کانادا، کلمبیا، کره جنوبی و هند تا بیست و پنجم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران پذیرای علاقه مندان است.
اقتصام**۹۱۸۶**۳۰۶۱**۱۹۶۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.