«محمدرضا گنجی» عصر امروز (یکشنبه) در نشست خبری با موضوع «قیمتگذاری و صادرات فرآورده های لبنی» افزود: افزایش ماست بندی های سنتی و واحدهای زیرپله ای نتیجه روشنی از نوع رفتار سازمان های دولتی در قبال قیمت لبنیات صنعتی است.
به گفته وی، تاکنون مکاتبات اتحادیه تعاونی های لبنی پاستوریزه کشور با بخش دولتی در این زمینه به نتیجه ای نرسیده است.

** در زمینه صادرات فرآورده لبنیات هیچ مافیایی نداریم
وی گفت: اکنون نزدیک به ۱۵ شرکت بزرگ فرآورده های لبنی و شماری از شرکت های کوچک تر صادرات شیرخشک دارند.
گنجی کاهش تعرفه ها و رایزنی با کشورهای هدف را از عوامل موثر بر افزایش صادرات محصولات لبنی دانست.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی پاستوریزه کشور درباره حضور اندک شرکت های کوچک صنایع لبنی در بازارهای صادراتی و احتمال وجود مافیا گفت: در زمینه صادرات فرآورده لبنیات هیچ مافیایی نداریم، زیرا شرکت ها باید بازار و مشتری را برای صدور محصول پیدا کنند که این کار برای شرکت های بزرگ و دارای برند آسان است اما برای شرکت های کوچک با کمی دشواری همراه می شود.
به گزارش ایرنا، دبیر نخستین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته امروز (یکشنبه) در نشست خبری «قیمتگذاری و صادرات فرآورده های لبنی» گفت: در سه سال گذشته با خودکفایی در تولید فرآورده های لبنی تا ۷۰۰ میلیون دلار به کشورهای هدف صادر شد که با احتساب کاهش ۴۰۰ میلیون دلاری واردات این محصولات یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار ارزآوری صورت گرفت.
«حسین چمنی» افزود: تا پیش از این سالیانه ۴۰۰ میلیون دلار واردات فرآورده های شیری مانند پنیر، شیرخشک و کره انجام می شد که با همت صنایع لبنی این مشکل مرتفع شده است.
وی تاکید کرد صنعت لبنیات در چند سال گذشته افزون بر خودکفایی و صادرات پایدار توانسته است اشتغالزایی کند و جلو مهاجرت را بگیرد.
چمنی اعلام کرد اکنون دو میلیون نفر در حلقه های مرتبط با تولید صنایع لبنی شامل تولید علوفه، دامپروری، صنایع تبدیلی، حمل و نقل، توزیع و فروش به کار مشغولند.
نخستین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته با موضوع صادرات و تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی از بیست و سوم تا بیست و ششم شهریورماه در سالن شماره ۶ نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
در این نمایشگاه ۳۰ شرکت لبنی و صنایع وابسته حضور دارند.
اقتصام**۹۱۸۶**۳۰۶۱**۱۹۶۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.