کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

محمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار کشاورزنیوز افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه مبنای تعیین شاخص کیفیت هوای براساس بالاترین حد فراوانی یکی از آلاینده های جوی در۲۴ ساعت گذشته است اظهار کرد: میانگین آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با ۴۸ عدد افزایش نسبت به شبانه روز گذشته بر روی عدد ۱۲۳ قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در همین مدت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون از ۱۰۳ به ۱۱۹ افزایش یافته، افزود: آلاینده های منوکسید کربن نیز از ۴۸ به ۳۲، ازن از ۵۹ به ۴۴، دی اکسیدگوگرد از ۲۷ به ۱۸ و دی اکسیدنیتروژن از ۸۸ به ۵۷ کاهش یافته اند.
رستگاری اظهار کرد: بر همین اساس ایستگاه های شهرداری منطقه ۲۱، پیروزی (منطقه ۱۳) و شادآباد (منطقه ۱۸) به ترتیب با شاخص عددی ۱۶۵، ۱۴۰ و ۱۳۵ آلوده ترین نقاط جوی شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
وی گفت: ایستگاه های پونک (منطقه ۱)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴) و پارک رز (منطقه ۲۲) نیز با شاخص عددی ۸۹، ۱۰۵ و ۱۰۷ مناطق کمتر آلوده شهر تهران در این مدت بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی ) تعیین شده است.
تهرام/۱۶۹۹// ۱۶۲۵/ ۶۰۷۵

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.