به گزارش کشاورزنیوز؛

سیدهادی بهادری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز، با اشاره به برگزاری جشنواره انگور در ارومیه اظهار کرد: مگر ما توانسته ایم محصولات انگور خود را به فروش برسانیم که برای آن جشن می گیریم؟
وی با بیان اینکه قیمت گذاری غیرکارشناسانه کارخانه پاکدیس ارومیه بر روی انگور، موجب افت شدید قیمت این محصول کشاورزی در بازار ارومیه و آذربایجان غربی شد، اظهار کرد: حرکت عجولانه در قیمت گذاری روی انگور سبب شد تا قیمت این محصول کشاورزی تا ۵۰ درصد کاهش یابد.
وی با اشاره به نرخ اعلامی پایین برای خرید انگور تولیدی امسال گفت: پس از اعلام شرکت پاکدیس مبنی بر خرید هر کیلوگرم انگور به مبلغ ۶ هزار ریال، قیمت این محصول کشاورزی در بازار آزاد به شدت کاهش یافت.
بهادری با انتقاد از بی تدبیری صورت گرفته در اعلام نرخ خرید انگور تولیدی امسال افزود: سالانه ۲۸۰ هزار تن انگور در آذربایجان غربی تولید می شود که کاهش حتی پنج درصدی قیمت این محصول کشاورزی نقش اساسی در پایین آمدن سرانه درآمد مردم دارد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مسئولان شرکت های فرآوری انگور علت نرخ پایین اعلامی برای خرید انگور را نبود بازار کافی برای فروش محصولات کنسانتره و پر بودن انبارهای خود اعلام کرده اند، اظهار کرد: آنها اگر انبارهایشان از سال گذشته پر است، چرا اقدام به خرید و قیمت گذاری بر روی محصولات کشاورزی و ملتهب ساختن بازار می کنند؟
به گزارش کشاورزنیوز، قیمت پایین خرید انگور در آذربایجان غربی سبب نارضایتی کشاورزان شده است.
جشنواره انگور از بیست و سوم شهریور ماه توسط شهرداری ارومیه آغاز شده و تا سی ام شهریور ادامه دارد.
۳۲۱۴/۱۹۰۵**خبرنگار: شاهین سپهراد**دبیر: حسن فاخری

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.