به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «حمید کلانتری» روز سه شنبه در نشست خبری که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته تعاون (١٣ تا۱۶ شهریور ماه) برگزار شده است، افزود: در هفته تعاون امسال ۵۸۸ طرح به بهره برداری می رسد.
وی سرانه اشتغال هر تعاونی را ۳۵ نفر اعلام کرد.
کلانتری اظهار داشت: هم اکنون ١٨ درصد تولید گوشت کشور،٢ درصد تولید مرغ، ١٩ درصد تولید باغی،٩٠ درصد صید ماهی ، ۶۵ درصد تولید میگو بر عهده ٩٩ هزار تعاونی کشور است.
وی میزان صادرات تعاونی های کشور را ١.٧ میلیارد دلار اعلام کرد و از افزایش این میزان به سه میلیارد دلار در سال جاری خبر داد.
کلانتری درباره صادرات تعاونی های مرزنشین گفت: این تعاونی ها سالانه ۴۰۰ میلیون دلار صادرات دارند که امسال به ۶۰۰ میلیون دلار افزایش می یابد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت تعاونی های تاسیس شده در دولت تدبیر و امید ٢٢١ هزار فرصت شغلی ایجاد کردند و ۲۶۴ هزار نفر عضو آنها هستند.
کلانتری نمایشگاه توانمندی های تعاون در بوستان گفت وگو، برگزاری یک همایش و جشنواره تعاونی های برتر را از جمله برنامه های هفته تعاون در تهران اعلام کرد. در دیگر استان های کشور نیز نمایشگاه هایی از توانمندی های بخش تعاون برگزار می شود.
وی گفت: همچنین طرحی برای اشتغال در بخش تعاون تهیه کرده ایم که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دست بررسی است.
کلانتری تامین اعتبار برای طرح های یاد شده را ۲۵ هزار میلیارد ریال(۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان) ذکر کرد و گفت: اعتبار برای مدت سه سال ۷۵ هزار میلیارد ریال(۷۵۰۰میلیارد تومان) است.
وی توسعه تعاونی ها را در راستای طرح تکاپو که از سوی معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری می شود، عنوان کرد.
اقتصام**۹۱۲۳**۱۵۶۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.