به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا حسن رکنی روز چهارشنبه درحاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه بین المللی لبنیات و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران به خبرنگاران اظهار داشت: بازار روسیه فرصتی است پیش روی صادرکنندگان ایرانی و صادرات یکهزار تن شیرخشک به این کشور نهایی شد.
وی افزود: نخستین محموله شیرخشک ایران حدود دو ماه پیش به روسیه صادر شده بود و بقیه نیز طبق قرارداد بین دو کشور صادر خواهد شد.
به گفته این مقام مسوول یکی از تجارایرانی موضوع درخواست واردات انواع پنیر از روسیه را مطرح کرده، درحالی که ایران توانایی تولید پنیرهای متنوع را دارد و نیازی به واردات از روسیه نیست.
معاون وزیرجهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: مبلغ دو هزار میلیارد ریال طی توافق های صورت گرفته به عنوان مشوق صادراتی در اختیار صادر کنندگان قرار خواهد گرفت که این مبلغ برای محصولات مختلف تفاوت دارد به صورتی که برای صادرات ماست و دوغ مشوق صادرات پیش بینی نمی شود، اما برای پنیر و شیر خشک با توجه به این که حجم مصرفی شیر در روسیه متفاوت است یارانه نیز متفاوت است.

** گسترش بازارهای هدف لبنیات
این مقام مسئول گفت: اکنون بیش از ۳۰ کشور جهان در شمار وارد کنندگان فرآورده های لبنی ایران جای گرفته اند و افزود: سال گذشته ۵۹۷ هزار تن انواع محصول لبنی کشورمان به بازارهای هدف صادر شده و انتظار می رود این بازارها گسترش یابد.

** تراز مثبت بخش دام و طیور
معاون وزیرجهاد کشاورزی اضافه کرد: تراز کلی بخش دام وطیور در ۵ ماه اول امسال ۲۶۷ میلیون ۴۹۸ هزار دلار بوده که باعث مثبت شدن تراز تجاری این بخش شده است.
ادامه دارد..
اقتصام** ۹۱۸۶ ** ۲۰۷۸ ** ۱۵۵۹

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.