کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

زعفر افشاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز افزود: پنجشنبه /۱۸ شهریور جاری/ یک شکارچی متخلف به جرم شکار کبک در منطقه شکار ممنوع فیله خاصه، دستگیر و لاشه پنج قطعه کبک نیز از متخلف کشف و ضبط شد.
وی اظهار کرد: از این شکارچی متخلف که غیر بومی است یک قبضه اسلحه ته پر تک لول قاچاق، پنج تیر فشنگ ساچمه زنی، یک تیرفشنگ تک گلوله و یک قبضه چاقو کشف و ضبط و جهت اعمال قانون به مراجع قضایی استان معرفی شد.
افشاری مجموع جریمه در نظر گرفته شده بابت شکار این تعداد کبک به عنوان ضرر و زیان به محیط زیست را ۱۰ میلیون ریال ذکر کرد و افزود: از لحاظ جنبه عمومی جرم نیز بر حسب رای و نظر قاضی پرونده متخلفان به جریمه نقدی یا حبس نیز محکوم خواهند شد.
وی ادامه داد: همچنین در همین روز یک شکارچی متخلف دیگر در حین شکار کبک در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع فیله خاصه توسط محیط بانان مشاهده و دستگیر شد و در بازرسی از این شکارچی غیربومی، لاشه یک قطعه کبک، یک قبضه اسلحه ته پر تک لول و یک تیر فشنگ ساچمه زنی نیز به دست آمد.
منطقه شکار ممنوع فیله خاصه نیز از سال ۸۶ به مدت پنج سال برای شکار ممنوع اعلام شد، این محدوده بین ۴۷ درجه و ۵۵ دقیقه تا ۴۸ درجه و ۱۵ دقیقه طول شرقی و ۳۶ درجه و۵۷ دقیقه تا ۳۷ درجه و ۳۸ دقیقه عرض شمالی واقع و وسعت آن نیز ۱۱۰ هزار و ۵۳۲ هکتار می باشد.
گونه های درختی همانند درختان میوه و صنوبر و گونه های گیاهی همچون انواع آویشن، درمنه، انواع خانواده گندمیان و گیاهان بالشتکی و همچنین آهوی ایرانی، گراز، پرندگانی چون کبک، باقرقره، انواع پرندگان شکاری، انواع پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر زمستانی و انواع خزندگان در این منطقه وجود دارد.
۵۹۷/۶۰۸۵

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.