به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، باوجود بارش های هفته گذشته در نقاط مختلف کشور و جاری شدن سیل در برخی استان ها از جمله مازندران، در آخرین روزهای سال آبی جاری هنوز مخازن ۷۷ سد کشور از جمله لار، زاینده رود، درودزن، ساوه، ۱۵ خرداد، استقلال و دوستی کمتر از ۴۰ درصد ذخیره دارد.
بر اساس آخرین آمار شرکت مدیریت منابع آب ایران، از بین ۱۶۹ سد بزرگ کشور، تا تاریخ ۱۷ شهریور ماه فقط مخزن ۲۰ سد از جمله لتیان، گیلارلو، دویرج، کمال صالح و کبودوال (نگارستان) بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پر بوده است.
این گزارش می افزاید: حجم مخازن ۱۲ سد کشور از جمله شهربیجار، شهید رجایی، بوکان، گلابر و مارون نیز بین ۴۰ تا ۵۰ درصد پر است.
میزان پر بودن ۳۴ سد کشور از جمله تهم، سهند، مهاباد، کوثر و سیمره نیز بین ۵۰ تا ۷۰ درصد است.
براساس گزارش های اعلام شده توسط شرکت مدیریت منابع آب ایران، ۲۶ سد کشور از جمله کرج، میجران، کرخه، شهید عباسپور و طالقان نیز بین ۷۰ تا ۹۰ درصد آب دارند.
به گزارش ایرنا، کل بارش های کشور از آغاز مهرماه گذشته (شروع سال آبی ۹۵-۱۳۹۴ ) تا دهم شهریورماه امسال ۱۱ هزار و ۳۸۸ میلیمتر گزارش شد که استان گیلان با بیش از یک هزار و ۴۵ میلیمتر بیشترین و یزد با ۶۰.۷ میلیمتر کمترین بارش های کشور را داشتند.
در این مدت میزان روان آب های ورودی به مخازن سدهای کشور با ۵۹ درصد افزایش نسبت به پارسال از ۲۷ میلیارد و ۸۴۰ میلیون مترمکعب به ۴۴ میلیارد و ۲۸۰ میلیون مترمکعب رسید.
اقتصام ** ۳۰۶۵ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.