کشاورزنیوز(اخبارکشاورزی ایران):

وب سایت پدال – امیر دهقان: شورولت کوروت یکی از قدیمی‌ترین خودروهای اسپرت دنیا است که همچنان در حال تولید است. این خودروی افسانه هم‌اکنون در نسل هفتم خود قرار دارد که با کد C7 شناخته می‌شود. کوروت در طول این سال‌ها برخلاف بسیاری از سوپراسپرت‌های دیگر، همچنان ساختار سنتی موتورجلوی خود را حفظ کرده است اما چند وقتی است شایعات فراوانی منتشرشده که نشان می‌دهند نسل آیندهٔ یا هشتم (C8) کوروت تبدیل به نمونه‌ای موتور وسط خواهد شد.

خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط

آخرین شایعاتی که دربارهٔ کوروت C8 منتشرشده نشان می‌دهد که این خودرو در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸ رونمایی شده و سپس با مدل ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد. البته همچنان نسل فعلی یا هفتم (C7) کوروت تا سال ۲۰۲۱ تولید خواهد شد اما فقط در دو نسخهٔ گرند اسپرت و Z06. بدین ترتیب C8 موتوروسط در ابتدا صرفاً به‌صورت پایه یا ساده عرضه خواهد شد درحالی‌که گزارش‌ها نشان می‌دهند قیمت آن نیز از ۸۰ هزار دلار آغاز خواهد شد. اسراری از کوروت C8 توسط یکی از کارکنان سابق شورولت فاش شده است که طبق این اسرار انتظار می‌رود کوروت C8 مجهز به مجموعه‌ای از قطعات آئرودینامیکی فعال باشد درحالی‌که نیروی آن نیز توسط یک پیشرانهٔ V8 تأمین می‌شود که قدرتی بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ اسب بخار خواهد داشت.

خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط

نکتهٔ جالب‌توجه در این گزارش این است که یک نسخهٔ پرچم‌دار از کوروت C8 نیز ساخته خواهد شد که حداقل قیمتی معادل ۱۰۰ هزار دلار داشته و مجهز به پیشرانهٔ V8 قوی‌تر با ۳۲ سوپاپ (۴ سوپاپ در هر سیلندر) خواهد بود. این در حالی است که پیشرانهٔ تمامی انواع کوروت C7 فعلی از نوع OHV بوده و ۲ سوپاپ در هر سیلندر دارند یعنی درمجموع ۱۶ سوپاپ. حتی ممکن است در طول دوران تولید کوروت C8 یک نسخهٔ هیبریدی از نوع پلاگین نیز با نام کوروت E-Ray ساخته شود. این نمونه مجهز به یک موتور الکتریکی خواهد بود که چرخ‌های جلو را به چرخش درمی‌آورد. اگر این گزارش درست باشد بدین معنی خواهد بود که در نسل آیندهٔ کوروت شاهد عرضهٔ نسخهٔ چهارچرخ محرک خواهیم بود درحالی‌که همچنان موتور بنزینی آن، چرخ‌های عقب را به چرخش درمی‌آورد.

خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط
خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط
خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط

تصاویر جاسوسی از نسل آیندۀ کوروت یا C8

بااین‌حال هنوز همهٔ این موارد در رابطه با آیندهٔ شورولت کوروت در حد حدس و گمان است و حتی برخی گزارشات و شایعات باهم در تناقض هستند به‌طوری‌که برخی منابع معتقدند کوروت C7 ممکن است همچنان تا چند سال بعد از سال ۲۰۲۱ هم تولید شود چراکه ماه گذشته یک کوروت استتار شدهٔ در حال آزمون با اسپویلری بزرگ‌تر دیده شده است که گفته می‌شود مدلی قوی‌تر و سبک‌تر از Z06 خواهد بود. به گزارش کار اند درایور، این کوروت جدید درواقع نسل جدید مدل ZR1 است و انتظار می‌رود در نمایشگاه دیترویت سال آینده رونمایی شود. قطعاً ZR1 جدید قوی‌تر از Z06 فعلی با ۶۵۰ اسب بخار قدرت خواهد بود اما هیچ اطلاعاتی از قیمت آن در دست نیست. بااین‌حال با در نظر گرفتن قیمت ۸۰ هزار دلاری Z06 تا حدودی می‌توان قیمت ZR1 را حدس زد.

خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط
خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط
خبرهایی از کوروت C8 موتور وسط

تصاویر جاسوسی از کوروت ZR1 جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.