رییس اتحادیه گوشت گوسفندی به افرادی که قصد دارند در روز عید قربان دام زنده تهیه کنند، هشدار داد و توصیه کرد که برای خرید دام زنده تعجیل نکنند و اجازه دهند که به ظهر روز دوشنبه نزدیک شویم تا قیمت‌ها واقعی شوند، چرا که در ابتدای صبح با بالابودن قیمت‌ها روبرو هستیم و این مساله باعث می‌شود قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز به بیش از آنچه باید برسد.

علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت گوشت قرمز پیش از عید سعید قربان اظهار کرد: حدود دو ماه قبل بود که بازار گوشت قرمز با شوک افزایش قیمت روبرو شد و پس از آن دیگر قیمت‌ها پایین نیامد، این موضوع نیز به دلیل کمبود دام زنده و نیز خروج آن از کشور بود.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان بود که با افزایش ناگهانی به یکباره به ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان افزایش یافت و این در حالی بود که هر کیلوگرم گوشت گاوی نیز با ۲۰۰۰ تومان افزایش قیمت روبرو شد.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی با تاکید بر این‌که پس از افزایش قیمت‌ها دیگر با کاهش قیمت گوشت قرمز روبرو نبودیم، بیان کرد: در حال حاضر با توجه به جلوگیری از خروج دام زنده از کشور با کمبود گوشت روبرو نیستیم و بازار این محصول با ثبات تقریبا ۱۰ روزه‌ای روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.