ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با توجه به ناپایداری هوا در روزهای پایانی تابستان و بارندگی در برخی مناطق کشور، در اطلاعیه‌ای تکالیفی را به ستادهای اجرایی خدمات سفر استان‌ها ابلاغ و مواردی را به مسافران و گردشگران توصیه کرد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: «ستادهای اجرایی استانی به صورت آماده‌باش کامل برای مواجهه با شرایط آب و هوائی، بارندگی، آب‌گرفتگی‌ها، جاری شدن سیل و کنترل آب‌های سطحی و سایر مشکلات احتمالی ناشی از بارش‌ها، برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

ستادهای اجرایی خدمات سفر استانی نسبت به ساماندهی و اسکان موقت آن دسته از هموطنانی که از چادرهای مسافرتی استفاده می‌کنند با بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی مانند مساجد، مدارس، سالن‌های ورزشی، سالن‌های نمایشگاهی و مکان‌های سرپوشیده عمومی، برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

همچنین توصیه می‌شود هموطنان عزیز قبل از سفر در تماس با سامانه اطلاع رسانی ۰۹۶۲۹ اطلاعات مورد نیاز مقصد خود را کسب کنند.

 هموطنان گرامی در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و نقاط مستعد خطر و نا امن نسبت به برپایی چادر اقدام نکنند.

مسافران و گردشگرانی که دچار مشکلات ناشی از شرایط نامناسب جوی ‌شده‌اند، می‌توانند به ایستگاه‌های امدادی و اسکان اضطراری تدارک دیده شده توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استان‌ها مراجعه کنند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همواره بر حفظ ایمنی و سلامت مسافران، گردشگران و زائران عزیز در سرتاسر کشور تاکید داشته و از همه‌ی دستگاه‌های متولی درخواست همکاری و مساعدت لازم را دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.