به گزارش کشاورزنیوز؛

به گزارش کشاورزنیوز، ظفر افشون روز سه شنبه درجریان بازدید از دهکده گل و گیاه شهرستان محلات، افزود: این طرح مورد تایید دستگاه های متولی و فعالان بخش گل و گیاه شهرستان محلات قرار گرفت و عملیات انتقال پساب از ۲۵ شهریور ماه جاری عملیاتی می شود.
وی ادامه داد: هزینه خطوط انتقال پساب محلات به دهکده گل و گیاه این شهرستان، ۶ میلیارد ریال پیش بینی می شود که تمامی آن از سوی فعالان این دهکده تامین خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی بیان کرد: بر اساس آزمایش های اداره محیط زیست محلات، استفاده آب پساب این شهرستان برای پرورش گل و گیاه مانعی ندارد.
وی، با بیان اینکه ظرفیت های پنهان گل استان مرکزی به خصوص شهرستان محلات باید آشکارسازی شود، افزود: تا کنون اقدامات موثری در راستای بهره برداری اقتصادی از ظرفیت گل این استان به خصوص محلات صورت نگرفته که این مهم در دستور کار مدیریت ارشد استان است.
افشون،راه اندازی گمرک گل در شهرستان محلات را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: ظرفیت های گل استان باید به اشتغالزایی پایدار و ارتقاء شرایط اقتصادی مردم منجر شود.
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید گفت: انتقال آب از سد کوچری قم، آب تصفیه شده شهر و همچنین آب حاصل از پساب شهرستان، سه گزینه اصلی برای تامین آب مورد نیاز فعالان دهکده گل و گیاه بود.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی افزود: مجموعه مدیران دستگاه ها و فعالان دهکده گل و گیاه بر استفاده از پساب محلات برای مصارف آبیاری دهکده گل اتفاق نظر داشتند که در نهایت تامین ۳۰ لیتر بر ثانیه از آب پساب شهرستان در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: منابع مالی مورد نیاز خطوط انتقال این پساب به محل دهکده گل، بر عهده خود فعالان و بهره برداران است اما، با رایزنی های انجام شده این قشر می توانند با مراجعه به بانک کارآفرینی امید از تسهیلات کم بهره برخوردار شوند.
شهرستان محلات در جنوب استان مرکزی واقع شده است که با ۵۰ هزار نفر جمعت،در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک قرار دارد.
مدیران اقتصادی استانداری مرکزی علاوه بر بازدید از تصفیه خانه فاضلاب محلات، و دهکده گل و گیاه ، از چندین واحد گلخانه ای این شهرستان نیز دیدن کردند.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.